«Как я провела лето в США» – история украинской студентки Зоряны Скильской

Зоряна Скильская привезла из летней программы Work and Travel США столько впечатлений, что просто не может не поделиться с вами. Для вас багаж полезных знаний и жизненного опыта, а также чемодан ярких и живых эмоций! 

«Мрії здійснюються!
Напевно я хотіла б почати свою розповідь саме так. Побачила рекламу W&T напевне років десять тому. І з того часу з моєї голови не виходила думка, що напевно це все ж таки не можливо, оскільки потрібна ціла купа грошей і всіляких там документів. Та все ж пощастило знайти друзів, які теж мріяли про подорож в "далеку і незвідану" Америку.
І от нарешті вмовила батьків позичити мені грошей, переконала, що нічого зі мною не станеться, і я не перепрацьовуватиму там) Весь довгий процес на мою думку доцільно поділити на чотири основні етапи:
1-й етап. Це вибір агенції та підготовка документів.
Звичайно, хочеться вибрати оптимальний варіант, щоб потім не було ніяких проблем. А ще підкрадається думка – «а якщо мене КИНУТЬ, гроші заберуть, і нічого не зроблять». І це таки правда, думаю не мало охочих нажитися на студентах. То ж раджу ретельно підбирати агенцію, читати відгуки, контактувати з тими, хто вже користувався їх послугами. Хороша агенція – це запорука того, що ризик відмови в консульстві буде мінімізований (неправильно заповнені чи підготовані документи також можуть бути причиною відмови). Без всіляких рекламних цілей можу сказати, що жодного разу не пожаліла про вибір «Сонати». Все було виконано вчасно, зі сторони агенції був режим максимального сприяння. Всі документи були в порядку, безпосередньо перед інтерв'ю проводилася підготовча робота. Вибір вакансії був досить важким, оскільки їхали групою з 4 чоловік (1 хлопець і 3 дівчини) і хотіли на одну роботу. Нам пощастило, вибрали вакансію в Rehoboth Beach, DE.Kohr brothers frozen custard – Ice cream seller.
Після того, як ви вибрали вакансію і вас затвердили, потрібно пройти співбесіду з роботодавцем. Зокрема з нами співбесіду проводила людина з Epoint Алік Агаєв. Приємний чоловік, пояснив суть роботи і розпитав про серйозність намірів. Нас затвердили на вакансію, і ми почали готуватись до подорожі.

2-й етап: отримання візи і купівля квитків.
Поїздка в консульство була досить хвилюючою, в голові крутився перелік питань та завчені фрази з буклету. І думки як буду гроші віддавати, якщо не отримаю візи :-) Та все пройшло благополучно. Зі всієї групи візу не дали лише одному хлопчику (з 5 курсу). Не буду приховувати, що було страшно і паморочилося в голові, коли сиділа в залі очікування і бачила, як люди виходили плачучи з паспортами. Та вже на табло висвічується мій номер, і я йду до страшнючого віконця, в якому сидить приємний американець. Вийшло так, що я була останньою людиною на інтерв'ю. Привіталися, кілька питань, трохи про буклет, жарт, про те, що я остання – і в моїх руках блакитний папірець (your visa is a proud). Одразу замовляємо квитки, оплачуємо, також резервуємо житло та трансфер з аеропорту до місця роботи.

3-й етап: переліт та проживання в США.
Перед перельотом раджу скласти всі потрібні документи,щоб не забути. Моя знайома забула і то була трохи печаль… Вас може і пропустять в аеропорту, але без документів ви не зможете зробити Social Security Number, відповідно поки його не принесете – зарплати вам не бачити. Потрібно купити все необхідне, зокрема ліки і кому треба лінзи! Також сходіть до стоматолога! Найголовніше читайте правила авіакомпанії щодо багажу, щоб потім нічого не викидати і не платити штрафу (і не везіть в штати МІВІНУ, як дехто робить?). Також не забудьте купальник (одна моя знайома не взяла купальника, бо десь вичитала, що це розбещення неповнолітніх, сміх, тай годі ?) Приїдете, освоїтесь, будьте готові, що будете багато працювати, звісно якщо вам потрібні гроші. Також намагайтеся подорожувати в середині літа, оскільки наприкінці всі студенти хочуть поїхати кудись, і проблематично взяти вихідний.

4-й збори додому.
Купуйте подарунки заздалегідь, а то потім всім треба буде одночасно – і не будете знати, що таке нормальне купити. Обов’язково поїдьте в NY, подивіться на нього в реалі, бережіть свої тяжко зароблені гроші! :-) Хоча працювала дуже багато, можу із впевненістю сказати, що це було НАЙКРАЩЕ ЛІТО в моєму житті... Для когось тут були  перші власні гроші, для когось перший робочий досвід, для когось КОХАННЯ. Та і багато маленьких мрій, які можна здійснити тільки в США – все те,що ми бачимо в американських фільмах і так палко жадаємо,спогади на все життя, ВЕЛИКА АМЕРИКАНСЬКА МРІЯ вже на крок ближча ? Багато людей повертаючись впадає в депресію, намагайтеся пережити це – все проходить. Воно було того варте, правда ж!!!!!!»

Осыка Оксана
+38 (044) 502-15-14
+38 (067) 240-49-75
m2_sonata
m2@sonata.org.ua